Paintball Oyun Kuralları Nelerdir

Paintball, arkadaşları ve yakınları ile kıyasıya rekabet ortamında, doğanın kalbinde muazzam bir gün geçirmek isteyen kişilerin ilk tercih ettiği sosyal aktivitedir. Buna bağlı olarak oyunun oynanacak olduğu sahanın geniş ve ferah olması, oyunun kalitesini arttırması sebebi ile son derece önemli olup, Oneycenter bünyesindeki Paintball tesisleri her türlü olanak düşünülerek tasarlanmıştır. Paintball oyun kuralları nelerdir?

Paintball Nerede Oynanır?

Paintball oyunu, renkli mermiler ile takımlar arasında yapılan savaş olarak açıklanabilir ve bu oyunu oynamak için gerekli olan son derece geniş bir arazi ve kaliteli ekipmandan geçmektedir. Doğanın kalbinde ve kalabalık gruplar ile oluşturulan ekiplerin meydana getirdiği renk savaşları hem son derece eğlenceli, hem de stresi azaltmaya yarayan rahatlatıcı bir aktivite olarak değerlendirilmektedir.

Paintball oyun kuralları nelerdir?

Oyun kuralları arasında koruyucu kıyafet, kask, eldiven, maske ve yelek takma zorunluluğu bulunmaktadır.

  • Oyun sırasında hakem oyunu yönetmekle görevlidir ve söyledikleri ciddiye alınmalı, hakeme nişan alınmamalıdır.
  • Oyuncuların birbirlerine 5 metreden yakın ateş etmesi yasaktır.
  • Oyun başladıktan sonra sahayı terk etmek yasaktır.
  • Herhangi bir durumda oyun durdurulursa oyuncular durmalı ve hareketi kesmelidir.
  • Mermisi biten oyuncu silahını havaya kaldırır ve hakemden mermi alabilir.
  • Fiziksel temas oyuncular arasında kesinlikle yasaktır.

Paintball Nasıl Oynanır?

Paintball oyunu renk mermileri ile üç farklı silahtan biri kullanılarak gerçekleştirilen bir savaştır. Kalabalık ortamlarda çok daha keyifli olabileceği gibi minimum iki kişi ile oynanabilir ve arkadaşlar arasında rekabet ortamı oluşmasına olanak sunmaktadır. Kask, maske, yelek ve koruyucu kıyafet giyme zorunluluğu bulunduran Paintball oyun kuralları nelerdir?

Kurallar arasında yer alan ve oyuncuların dikkat etmesi gereken husus centilmen ve dürüst bir oyun meydana getirmektir. Bu sebeple vurulan kişilerin kendilerini saklamaması ve vuruldum şeklinde topluluğa bildirmesi beklenendir. Hakem bir uyarıda bulunduğunda dikkate alınmalı ve elenen oyuncu hakeme oyun ortasında kendini açıklamak için çaba göstermemelidir.

Paintball Ne ile Oynanır?

Paintball oyunu, otomatik, yarı otomatik ya da pompalı silah seçenekleri ile oyuncunun seçimine bağlı olarak temin edilir. Maske, yelek, eldiven ve kamuflaj koruyucular donanımı sağlandıktan sonra, el bombası boya ve mermi boyalar ile savaş başlamaktadır.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur. 

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Yorumlar

Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAZ
PaintBall
Halı Saha
Telefon İkon
WhatsApp İkon
Copyright © BY LUERSOFT - 2022